Implanty zębowe w Warszawie, jako doskonały sposób na braki w uzębieniu!

Nasz ogólny dobry stan zdrowia jest ściśle uzależniony od kondycji naszego uzębienia. Dziś medycyna oraz stomatologia jest już bardzo rozwinięta, dlatego możemy skutecznie radzić sobie z ubytkami zębowymi, chociażby za pomocą implantologii, która jest metodą najbardziej fizjologiczną ze wszystkich. Jeśli chcemy uniknąć poważnych skutków utraty zęba, należy reagować natychmiastowo. Warto również wiedzieć, czym charakteryzują się implanty zębowe oraz w jaki sposób będą w stanie nam pomóc.

Jeśli w naszej sytuacji, jedynym słusznym rozwiązaniem są implanty zębowe Warszawa doskonale sprawdzi się jako miejsce poszukiwań dobrego gabinetu stomatologicznego. To właśnie w stolicy uda się nam odnaleźć najwięcej ciekawych ofert, które przedstawiają korzystny stosunek ceny do jakości. Jeśli sprawnie poruszamy się w Internecie, z łatwością odnajdziemy także mnóstwo opinii i rekomendacji dotyczących poszczególnych specjalistów, co znacznie ułatwi nam dokonanie wyboru.

O implantach zębowych słów kilka

Być może wydaje się to banalne, natomiast implant faktycznie najbardziej przypomina z wyglądu najzwyklejszą śrubę lub tuleję. Najlepiej jeśli jest on wykonany z czystego tytanu, ponieważ pierwiastek ten jest przyjazny dla ludzkiego organizmu, a dodatkowo jest wysoce odporny na korozję. Dzięki niemu, możliwe jest też zespolenie się implantu z kością, a przejawia też dużą odporność na obciążenia, jakie muszą znosić korzenie zębowe. Nowy ząb na implancie z tytanu, zwykle doskonale przypomina ząb naturalny. Wszelkie metalowe części implantu nie są widoczne, gdyż zakrywają je dziąsła oraz powłoka korony z ceramiki. Stomatolog powinien postarać się o to, aby nowy ząb nie wyróżniał się spośród pozostałych zębów i tworzył z nimi spójną całość.

Aby podczas przyjmowania się implantu w organizmie, nie doszło do jakichkolwiek komplikacji, ważne by spełnione były pewne warunku. Są to chociażby procedury protetyczno-chirurgiczne, czy też kryteria kwalifikacji do zabiegu. Nie obędzie się również bez dobrej współpracy, na linii lekarz – pacjent. Chodzi bowiem o to, aby doprowadzić do osteointegracji, która powoduje zespolenie się kości, z tytanowym implantem. Dzięki temu możliwe jest zarówno uzyskanie solidnej konstrukcji, jak i sprawnej odbudowy utraconego uzębienia.

Nie mniej ważne w kwestii implantów zębów

Chociaż są to sporadyczne przypadki bywa jednak, że implant nie przyjmie się w organizmie pacjenta. Zwykle dochodzi do tego w wyniku nieodpowiedniej higieny jamy ustnej, nieleczonej paradontozy oraz nałogowego palenia tytoniu. Mimo tego, że implantacja jest dostępna prawie dla każdego, wcześniej jednak powinniśmy poznać przeciwwskazania, które nie są zależne od naszego samopoczucia i ogólnej kondycji zdrowia. Mówi się, że zarówno podeszły wiek oraz urazy i choroby zębów mogą eliminować z implantacji, natomiast tak naprawdę to jedne z najczęstszych wskazań do wykonania zabiegu.

Implantologia doświadczyła już tak dynamicznego rozwoju, że wszelkie jej działania stały się bardziej skuteczne, a czas leczenia i rekonwalescencji się wyraźnie skrócił. Niektórzy pamiętają jeszcze, jak implantacja trwała do kilku miesięcy, a przy dzisiejszej technologii cały zabieg można przeprowadzić jednego dnia. Zanim ten jednak się odbędzie i pacjentowi podane zostanie miejscowe lub ogólne znieczulenie, należy wykonać diagnostykę radiologiczną oraz panoramiczne RTG.