Dlaczego warto inwestować w telefon biurowy?

Zwykłe telefony stacjonarne coraz częściej odchodzą w zapomnienie. Niektórzy przedsiębiorcy całkowicie rozstaje się z korzystania z takich urządzeń i zastępują je telefonami IP, które cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Czym jest telefon SIP i dlaczego wart zdecydować się na takie rozwiązanie?

Telefony IP – co to?

Telefony IP nazywa się także telefonami VoIP, SIP lub softphonami. Sposób ich działania jest łatwy, do łączności wykorzystywana jest transmisja głosu przez sieć internetową lub niezbędna jest technologii VoIP (voice over internet protocol). W dzisiejszych czasach można odnaleźć kilka rodzajów telefonów IP, które charakteryzuje różne przeznaczenie. Niesamowicie popularne są na przykład sprzęty marki yealink, która oferuje modele dla użytkowników biznesowych. Producent ma w swojej ofercie telefon konferencyjny, dzięki któremu jest opcja, żeby przeprowadzić bez przeszkód telekonferencję zarówno w dużych, jak i ciasnych salach. Telefony konferencyjne są dość nieskomplikowany w obsłudze, mają dotykowy wyświetlacz i wytrzymałą obudowę, która umożliwia obsługę głosu z zakresu 360 stopni. Powinniśmy wiedzieć, że telefony konferencyjne mogą być zasilane na 3 różne sposoby. Pierwszy sposób to zewnętrzny zasilacz zwykły, który jest podłączony do zasilana wykonanego dla stacji roboczej. Druga metoda to zastosowanie specjalnych przełączników zaopatrzonych w karty z portami, które doprowadzają zasilane poprzez patchcord do aparatu. Trzeci sposób to zastosowanie profesjonalnego patch-panelu z zasilaniem.

Warto kupić telefony biurowe IP do firmy?

Telefonia IP ma więcej zalet, niż wad. Przeważnie trudno znaleźć argumenty przemawiające za tym, żeby nie zmienić usług telekomunikacyjnych, właśnie na rzecz telefonów konferencyjnych IP. W tym momencie nie można obawiać się problematycznych prac związanych z montażem, bo można zrobić to bez problemu w ciągu 15 minut. Nie jest konieczne wprowadzanie zmian w okablowaniu, centrali telefonicznej itp. Kolejna zaleta to możliwość skorzystania z działającego już okablowania komputerów. Należy też mieć świadomość tego, że w tej sytuacji jest opcja zainstalowania wspomagających aplikacje do telefonu. Koszty użytkowania takiej telefonii są o wiele mniejsze, aniżeli w przypadku telefonów z sieci telekomunikacyjnej, co także na pewno ma znaczenie. Jest to dobry system, który posiada wiele możliwości, może pomóc zaoszczędzić dużo pieniędzy, poza tym może zwiększyć produktywność w pracy. Będzie nieoceniony szczególnie w przypadku firm, które robią interesy zagraniczne i często utrzymują kontakt z klientami czy partnerami biznesowymi pochodzącymi spoza Polski. Rozmowy zagraniczne są doskonałej jakości, jest opcja też robić telekonferencje, spotkania online. Bez wątpienia warto inwestować w najnowszą technologię.

Wybierając telefony konferencyjne można zyskać pewność, że długo będą nam służyć i to bezawaryjne. Warto inwestować w urządzenia wysokiej jakości, co dobrze wpłynie na jakość, a także wydajność pracy w firmie.